VEA Rolety | ✉ email: biuro@e-roleta.pl | ☎ tel: +48 516 516 412 | ul. Ks. Ściegiennego 26B, 30-830 Kraków, małopolskie

Bezpłatny pomiar i wycena
Gwarancja 24 miesiące
Producent i dystrybutor osłon okiennych

ROLETY ZEWNĘTRZNE KRAKÓW

ROLETY ZEWĘTRZNE KRAKÓW VEA - IZOLACJA I OCHRONA PRZEZ CAŁY ROK 

Rolety antywłamaniowe Kraków

Będąc na etapie budowy lub remontu domu, warto pomyśleć o zastosowaniu rozwiązań, które znacząco podniosą komfort i bezpieczeństwo domowników, a także zmniejszą koszty domowych rachunków oraz ochronią prywatność mieszkańców. Szczególnie istotne jest to w przypadku mieszkania w pobliżu ruchliwej ulicy, bądź na dużym osiedlu, gdzie zapewnienie sobie ciszy i bezpieczeństwa jest podstawą. Tego typu odgrodzenie od tego, co znajduje się poza naszym mieszkaniem, zapewnią nam rolety zewnętrzne (Kraków). Cena nie gra roli w przypadku bezpieczeństwa domowników, dlatego też rolety antywłamaniowe zyskały tak dużą popularność w naszym kraju!

 

rolety zewnetrzne krakow vea

Rolety zewnętrzne Kraków cennik 

Rolety zewnętrzne kraków VEA są świetnym izolatorem, w słoneczne dni bardzo dobrze chronią przed nagrzaniem się pomieszczenia, natomiast w dni mroźne chronią przed utratą ciepła. Zamontowanie rolet zewnętrznych może zmniejszyć nam rachunki za ogrzewanie. Rolety zewnętrzne (Kraków) chronią nas także przed hałasem oraz są dużym utrudnieniem dla złodziei. W roletach zewnętrznych możemy zastosować system z moskitierom chroniący nas przed owadami. Są jednym z najlepszych zabezpieczeń domu przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, w tym deszczem, wiatrem czy śniegiem. Tego rodzaju osłona przeciwsłoneczna może też pełnić funkcje dekoracyjne.

 

DLACZEGO WARTO?

 

Istnieje powoli rosnący trend instalowania tego typu rozwiązań ochronnych w Polskich domach. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, iż elementy konstrukcji rolet zewnętrznych pozwalają ograniczyć (do 25%) straty ciepła w budynku. Pancerz rolety wykonany z materiałów takich jak m.in. stal, PVC, drewno lub aluminium wypełniony jest bowiem materiałem izolacyjnym - najczęściej pianką poliuretanową - dzięki czemu stanowi dodatkową przegrodę cieplną.

Rolety zewnętrzne Kraków 

Dodatkowo rolety stanowią dobrą izolację przed wychładzającym działaniem wiatru. Pomiędzy oknem a zaciągniętą roletą tworzy się bowiem warstwa powietrza, w której ruch jest ograniczony. Warunkiem jest jednak zaciąganie rolet w chłodne dni, z nastaniem zmierzchu oraz wtedy, gdy wychodzimy z domu na dłużej. Wybór dostępnych na rynku rolet zewnętrznych z systemem antywłamaniowym, który poza standardowym zabezpieczeniem (rygle, zamki), wyposażony jest we wzmocnione i odpowiednio ukształtowane prowadnice oraz pancerz z grubszego i sztywniejszego materiału, stanowi też dodatkową barierę dla włamywacza. 

W sytuacji kiedy dom stoi nieopodal ruchliwej drogi, są dobrym dodatkowym wsparciem okien tłumiących dzwięki. Dzięki ochronie akustycznej szacunkowo obniżając hałas do ok. 10 dB. Najmniej oczywistą zaletą rolet zewnętrznych Kraków jest to, że.. rolety tego typu podnoszą wartość budynku przy ew. wycenie na rynku nieruchomości. Obniżenie poziomu dostającego się do wnętrza dźwięku, jest szczególnie ważne dla mieszkańców miast, a także osób, których dom stoi w bezpośrednim sąsiedztwie dróg o dużym natężeniu ruchu, bądź w innym miejscu charakteryzującym się uciążliwym hałasem. Gwarantujemy, że zamontowanie rolet zewnętrznych jest pierwszym krokiem do zwiększenia komfortu życia każdego domownika! 

 

SZEROKI WYBÓR

W ofercie Rolety Zewnętrzne Kraków VEA posiadamy kilka systemów rolet:

 • Rolety zewnętrzne w systemie adaptacyjnym, montowane na ramę okna lub na ścianę. Jest to najbardziej popularny system rolet zewnętrznych. Skrzynka i prowadnice można dopasować do koloru okien lub według indywidualnych upodobań. W systemie tym występują dwa rodzaje skrzynek: skrzynki w systemie SK 45 i okrągłe w systemie Owal.

  • 22
  • Rolllaeden_kat_dummy
  • mur
 • Rolety zewnętrzne system INTEGRO montowane nad oknem do nadproża okna przed tynkowaniem. Po położeniu tynku skrzynka rolety staje się niewidoczna. Na to rozwiązanie najlepiej zdecydować się przed wykonaniem elewacji.

  • in
  • zew2
 • Rolety zewnętrzne system nadstawny OPOTERM. Rolety w systemie OPOTERM mogą być zastosowane zarówno w nowo wznoszonych obiektach, jak również podczas modernizacji już istniejących. Rolety Opoterm montujemy na ramie okna, dlatego trzeba uwzględnić je przy zamawianiu stolarki okiennej.

  • rodzaje
  • sturzrollladen-skn
 • Rolety zewnętrzne system nadprożowy przeznaczony jest do stosowania w nowo wznoszonych budynkach. Montaż odbywa się dwuetapowo. Pierwszy etap to montaż samej skrzynki przy wznoszeniu murów budynku. Drugi odbywa się przy montażu stolarki okiennej. Rolety muszą być uwzględnione już w fazie projektu. Skrzynka jest całkowicie niewidoczna.

  rolety zewnetrzne kraków

 

STEROWANIE

Wybierając roletę, trzeba też zdecydować, w jaki sposób będzie ona sterowana. Możliwe są dwa warianty:

 • ręczny - roleta wyposażona jest w zwijacz z taśmą bądź linką, umieszczony po wewnętrznej stronie okna. Jeżeli roleta jest wyposażona w pancerz, mechanizm ten jest korbowy.

 • elektryczny - w wale osłony znajduje się silnik elektryczny, który może być połączony przewodami z łącznikiem na ścianie lub odbierać fale radiowe, kierowane z pilota. Sterowanie możemy za to podzielić na kolejne dwa warianty: Sterowanie przewodowe – wymagające instalacji elektrycznej między włącznikiem rolety a jej silnikiem (kontrola odbywa się za pomocą mniej lub bardziej zaawansowanych sterowników klawiszowych montowanych na ścianach) lub radiowe –  za pomocą nadajników radiowych. Mając rolety z napędem można sterować każdą oddzielnie lub wszystkimi jednocześnie. Dodatkowo umożliwia podłączenie rolet do inteligentnego systemu sterowania budynkiem oraz instalacji alarmowej co pozwala np. symulować obecność domowników, zaprogramować pracę rolety o określonej godzinie czy wzbudzać alarm w razie próby sforsowania osłony.

 

Naprawa rolet zewnętrznych – Kraków

Niewątpliwym atutem zastosowania rolet zewnętrznych Kraków jest także fakt ich niezawodności oraz bardzo niskiej awaryjności. W przypadku, w którym roleta uległaby uszkodzeniu, jej naprawa jest niezwykle prosta. Przy pomocy fachowca cały proces zajmuje niezwykle mało czasu, dzięki czemu domownicy mogą stale cieszyć się intymnością i bezpieczeństwem w swoim domu!

KONSERWACJA

Aby rolety służyły przez lata, trzeba je regularnie czyścić, a pasek lub linkę oraz uszczelki smarować. Należy zwracać uwagę, aby podczas opuszczania lub podnoszenia osłon, w świetle otworu nie znajdowały się żadne przeszkody (np. donice z kwiatami), bo może to doprowadzić do uszkodzenia lub zniszczenia pancerza i mechanizmu nawijającego.

Szczególną ostrożność trzeba zachować zimą - zdarza się, że w ujemnej temperaturze na pancerzu pojawia się lód. Uruchomienie zamarzniętej rolety może narazić ją na zniszczenie, dlatego najpierw trzeba delikatnie unieść dolną listwę pancerza, aby z rolety odpadł szron i nadmiar lodu.

 

 INSPIRACJE I REALIZACJA

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZYMI REALIZACJAMI ORAZ INSPIRACJAMI

 

 • rolety_zewnetrzne_krakow_vea
 • rolety_zewnetrzne_krakow_vea_10_Kopiowanie
 • rolety_zewnetrzne_krakow_vea_11_Kopiowanie
 • rolety_zewnetrzne_krakow_vea_12_Kopiowanie
 • rolety_zewnetrzne_krakow_vea_13_Kopiowanie
 • rolety_zewnetrzne_krakow_vea_14_Kopiowanie
 • rolety_zewnetrzne_krakow_vea_15_Kopiowanie
 • rolety_zewnetrzne_krakow_vea_1_Kopiowanie
 • rolety_zewnetrzne_krakow_vea_2_Kopiowanie
 • rolety_zewnetrzne_krakow_vea_3_Kopiowanie
 • rolety_zewnetrzne_krakow_vea_4_Kopiowanie
 • rolety_zewnetrzne_krakow_vea_6_Kopiowanie
 • rolety_zewnetrzne_krakow_vea_8_Kopiowanie
 • rolety_zewnetrzne_krakow_vea_9_Kopiowanie
 • rolety_zewnetrzne_krakow_vea_Kopiowanie

 

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą "Markizy Kraków VEA"